29 września 2021
Ile kosztuje pomoc drogowa?

Co zrobisz, gdy Twoje auto nagle przestanie działać i utknie na drodze? W takich sytuacjach niezbędna może okazać się laweta. Dowiedz się, ile kosztuje pomoc drogowa w Dąbrowie Górniczej i okolicach i jak wybrać najlepszą usługę. Przedstawiamy praktyczne porady dla kierowców m.in. z Katowic, Bytomia, Chorzowa i Sosnowca. Zobacz, z jakim kosztem wiąże się autolaweta na Śląsku!

Od czego zależy cena?

Koszty usług pomocy drogowej są dość indywidualne. Warto wiedzieć, od czego zależą. Na wycenę największy wpływ mają:

 • odległość, jaką pokonuje laweta,
 • rodzaj wykonywanej przez pracowników naprawy,
 • masa transportowanego pojazdu,
 • sposób załadunku i rozładunku,
 • wybrany przez klienta termin,
 • stan techniczny pojazdu.

Autolaweta z Katowic do Chorzowa będzie mieć inny koszt od transportu z Dąbrowy Górniczej do Jaworzna. Ze zróżnicowanym cennikiem muszą liczyć się także kierowcy samochodów osobowych, maszyn budowlanych i rolniczych. Czy da się w jakiś sposób zmniejszyć ponoszone wydatki? Jak najbardziej. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Laweta na różne sytuacje drogowe

Najlepsi kierowcy wiedzą, że na drodze może wydarzyć się wszystko. Kolizje, wypadki i awarie przytrafiają się każdemu. Często w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie dlatego warto przygotować się do nich wcześniej i sprawdzić, jaka pomoc drogowa działa na określonym obszarze. Jeśli chcesz uniknąć stresu i gorączkowych poszukiwań firmy, która pomoże Ci w szybkiej naprawie i transporcie pojazdu (http://slask-laweta.pl/maszyn-rolniczych-i-budowlanych), zastanów się nad tym jeszcze przed szkodą.

Dobrym pomysłem jest:

 • wybór usługodawcy działającego w wielu różnych lokalizacjach (na przykład pomoc drogowa ze Śląska może obsługiwać Sosnowiec, Olkusz, Bytom, Będzin i Mysłowice),
 • zapisanie danych kontaktowych do danej firmy w telefonie i na kartce (taką kartkę możesz umieścić w schowku w samochodzie – przyda się, gdy z jakiegoś powodu nie będziesz mógł użyć swojego telefonu).

Gdy wybierasz usługodawcę na spokojnie, bez presji czasu, możesz porównać różne oferty. W ten sposób oszczędzasz pieniądze i unikasz zaskoczenia cennikiem. Nowoczesna laweta (http://slask-laweta.pl/nasze-pojazdy/) może być dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie!

Pomoc drogowa – wycena

W ramach współpracy z pomocą drogową możesz liczyć na coś więcej niż autolaweta. Pracownicy nie tylko zajmują się transportem zepsutego auta, ale też wykonują drobne naprawy na miejscu, jeśli to możliwe. Rodzaj podejmowanych działań ma duży wpływ na ostateczną cenę. Firma może również pomóc w awaryjnym otwieraniu pojazdu, założeniu nowej żarówki czy zmianie koła. Pomoc drogowa jest jak mobilny warsztat samochodowy.

Warto zaufać mechanikom, którzy pracują według przejrzystego cennika. Podawana przez nich cena jest ostateczna i zawiera wszystkie potencjalne koszty, takie jak:

 • opłaty za przejazd autostradą,
 • rozładunek i załadunek,
 • dostarczenie części i narzędzi do naprawy auta.

Profesjonalna pomoc drogowa przedstawia klientowi wszystkie fakty i pracuje według jasnej, zrozumiałej dla wszystkich umowy.

Dokąd pojedzie autolaweta?

Zamówiona przez Ciebie laweta pojedzie tak daleko, jak tego potrzebujesz. Ceny za transport niesprawnego samochodu rozpoczynają się już od 1 zł/km. Ten przelicznik pozwala na szybkie oszacowanie kosztu planowanej podróży. Warto pamiętać, że pojazd może być dostarczony też do najbliższego warsztatu mechanicznego. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się dla osób, które chcą dokonać szybkiej naprawy i nie są zainteresowane dalekim przewozem. Autolaweta z powodzeniem służy jednak również w innych przypadkach. Można wynająć ją do transportu maszyn budowlanych i sprowadzania aut zza granicy.

Zakres działań firm zajmujących się pomocą drogową jest bardzo szeroki. Właśnie dlatego trudno udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie o ceny usług. Konieczna jest indywidualna wycena.

Profesjonalna pomoc drogowa

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje laweta na wskazanej przez Ciebie trasie? Skontaktuj się z naszą firmą. Szybko określimy cenę usługi. Przygotuj się na różne sytuacje na drodze i już wcześniej zapisz do nas numer. W razie awarii lub wypadku wystarczy zadzwonić – pomożemy!

Oceń